Під красиві дати прийнято підбивати підсумки: красиві та не дуже. Можна довго розмірковувати, наскільки добре чи погано змінилася Україна за роки незалежності. Ми ж пропонуємо подивитись на Україну в іншому ракурсі. Вона була великою завжди, але не всі її досягнення показані у кращому світлі. Пропонуємо вам топ-лист фактів – відомих та не дуже!
1 Швидше відомий факт, але дуже вже хочеться його згадати. Найбільший літак у світі made in Ukraine! Транспортний Ан-225 "Мрія" може перевозити до 200 тонн вантажу, довжина гіганта - 84 метри, "зріст" - 18,1 метра, розмах крила - 88,4 метра. Не дивно, що "Мрія" потрапила до Книги рекордів Гіннеса!
2   А ви знаєте, скільки у світі лавр? Таких як Києво-Печерська, наприклад. І що означає грецьке слово? Розповідаємо: це великий велелюдний монастир, привілейоване місце. Подібний статус може набути далеко не кожна обитель. У світі називатися лаврою мають право лише шість монастирів. Три з них — українці: Києво-Печерська, Святогірська та Почаївська лаври.
3 «Арсенальна» — найглибша станція метро у світі. Її глибина – 105 метрів. Спуск дуже довгий і важкий, за двома ескалаторами. Відкрилася «Арсенальна» ще 1960 року. На другому місці — станція китайської підземки «Пухунг», яка поступається українській на п'ять метрів. Третю сходинку займає "Адміралтейська". Станція метро у Санкт-Петербурзі (Росія) спускається вглиб на 86 метрів.
4  Україна подарувала світу найдовший народний духовий музичний інструмент — трембіту! Зовні це триметрова трубка. Ще наловчитися треба, щоб зіграти на ній! Але якщо трембіта заспіває, її голос розійдеться на 5-10 км! У Карпатах!
5  Символ Різдва у всьому світі – українська пісня «Щедрик». Музику написав Микола Леонтович. Текст мав кілька редакцій, останню — 1919 року. Англійською мовою «Щедрик» переклали 1936-го, назвавши Carol of the Bells.
6  В Україні є своя Сахара! Звичайно, що поступається Сахарі африканською за розмірами: площа оригіналу — понад 9 млн км², а розмах вітчизняної — близько 2000 км². Піщане диво – Олешківські піски – знаходиться в селі Раденськ Херсонської області. З'явилися вони відносно недавно, у XVIII-XIX століттях, коли великі стада худоби прорідили, а місцями знищили рослинний покрив. Нині це другий за величиною піщаний масив Європи.
7  «Якби у Франції була така жінка, як Катерина Білокур, ми змусили б весь світ говорити про неї», — сказав великий іспанець Пабло Пікассо про українську художницю. Її полотна із казковими квітами підкорили весь світ! А Пікассо побачив картини Білокур у 1954 році на виставці у Парижі.
8  Де найбільше чорнозему? В Україні! Тут навіть сумніватися нема чого: з усіх світових запасів родючих чорних ґрунтів четверта частина знаходиться тут. Звідси врожайність, звання житниці Європи... Кажуть, що під час Другої світової німці навіть вивозили український чорнозем до себе на батьківщину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *