В «Охматдиті» приживили відрубаний палець 9-річному хлопчику, якого батько вивіз з окупації 

У Києві медики «пришили» повністю відсічений палець 9-річній дитині, яка постраждала, перебуваючи в окупації.

Реплантацію провели лікарі «Охматдиту», йдеться на сторінці лікарні у Facebook.

Хлопчик перебував у раніше окупованому селі Димер, що на Київщині, коли з ним сталося лихо. Як переповідають медики, дитина підглядала, як батько рубав дрова. Хлопчик вирішив допомогти.

Результат: відрубані 2 пальці», – кажуть лікарі, не повідомляючи усіх подробить.

Батько одразу кинувся рятувати сина. Оскільки російські окупанти не пропускали «швидкі» до загарбаного Димера, чоловік вирішив іти на прорив самотужки. На щастя, йому вдалося вивезти хлопчика з окупації і доставити його до дитячої лікарні.

«В Охматдиті хлопчику провели реплантацію одного пальчика. В іншому був відрізаний занадто маленький сегмент (нігтьова фаланга), де відсутні судини, а отже шансів на приживлення не було», – розповідають лікарі.

Реплантація – це повторне приєднання мікрохірургічним способом повністю відсіченої частини кінцівки. Команда відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії налагодила весь процес, щоб допомогти якомога більшій кількості пацієнтів, адже в умовах повномасштабної війни ампутація – поширене явище.

Проведення такої операції вимагає вмінь різних фахівців, адже реплантація проходить у кілька етапів, пояснює завідувач відділення Валерій Бовкун.

Спочатку, за його словами, травматологи синтезують кістки, далі працюють судинні хірурги (які часто не працюють з дітьми, бо в Україні немає окремої спеціальності дитячий судинний хірург) і потім нейрохірурги зшивають нерви й завершують процес знову травматологи, які зашивають сухожилля, мʼязи й саму рану.

«В нашому ж відділенні реплантацію проводить одна бригада. Кожен лікар володіє всіма напрямками та здатний виконати всі етапи відновлення відірваного сегмента», – каже лікар.

Також в «Охматдиті» розповіли, як правильно транспортувати ампутовані кінцівки, адже цей момент має критичне значення для успіху реплантації. 

Найкраще, кажуть лікарі, використовувати спеціальний контейнер. Але можна скористатися «правилом трьох пакетів»:

  • відчленований сегмент слід покласти у простий чистий поліетиленовий пакет. На місце рани прикладаємо звичайну серветку, трохи змочену водою. Пакет треба зав’язати;
  • потім перший пакет поміщаємо у другий – з будь-якою чистою водою;
  • наступний крок – ці два пакети поміщаємо в третій, з льодом;
  • ідеальна температура для транспортування: +2 +4°C. У жодному разі не можна класти кінцівку одразу в лід – під час замерзання кристали льоду руйнують клітини.

Також величезну роль має час: маленькі сегменти (палець) треба доставити до лікарні менш ніж за 12 годин після ампутації, великі (рука, передпліччя, кисть) – за 6.

«Важливо розуміти: навіть правильно доставлений ампутований сегмент – ще не запорука 100% успіху. Чи приживеться відновлена кінцівка залежить від багатьох факторів, зокрема й від обсягу. 

Великі сегменти в середньому вдається відновити приблизно у 20% випадків, а невеликі – у 80-90%. При цьому близько 80% функцій зберігаються. Неозброєним оком навіть непомітно, що в людини було щось ампутоване», – розповідають медики.

Лікарі також розповіли, що робити у випадку ампутації сегмента кінцівки:

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Зшили судини розміром з волосину: львівські лікарі врятували ногу чоловіка від ампутації

30 років не могла їсти і пити: у Львові за допомогою робота-хірурга врятували жінку з рідкісним діагнозом

Лікарі «Охматдиту» врятували дитину з роз’єднаним стравоходом на 2-й день життя

  • викликати швидку за номером 103, щоб дитина отримала першу медичну допомогу;
  • дізнатися про можливість реплантації на місці (районна чи обласна лікарня);
  • якщо така можливість відсутня, просити лікарів зв’язатися з НДСЛ «Охматдит» або зателефонувати у відділення: (044)236-74-29.

«Якщо відстань дозволяє транспортувати пацієнта у потрібні терміни, організуємо трансфер каретою швидкої до нас. Ми готові боротися за те, щоб повернути дитині втрачену кінцівку!» – наголошують медики. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *